O autorze
Aleksander Kuczek, CEO w Perfect Dashboard, prawnik z wykształcenia, programista z zamiłowania, manager z przypadku.

Patent na darmowy egzemplarz Wiedźmina 3

Legalny sposób dla każdego kto chce poznać najnowsze dzieło CD Projekt RED

Wiedźmin 3 - wyjaśnię niewtajemniczonym - to kolejna odsłona komputerowych przygód Geralta z Rivii - bohatera przeniesionego z książek Andrzeja Sapkowskiego. Dwie poprzednie części spotkały się z ciepłym przyjęciem i sprzedały się w łącznej ilości ponad 6 milionów egzemplarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem na skalę światową w porównaniu do konkurencyjnych tytułów. Trzeci epizod przygód wiedźmina ma przyćmić rozmachem nie tylko swoje poprzedniczki, ale także stworzyć największy świat jaki kiedykolwiek istniał w grach RPG z nieliniową fabułą i prawdziwym, funkcjonującym ekosystemem. Dość powiedzieć, że mimo kilkukrotnie przekładanej premiery (aktualna data - 19 maja) gra sprzedała się już w ponad 1 000 000 egzemplarzy.

Miało być jednak nie o Wiedźminie, tylko tym jak legalnie wejść w posiadanie egzemplarza i nie dołożyć do tego złotówki. Sekret tkwi w giełdzie. Otóż, jeśli spojrzymy na kurs wydawcy Wiedźmina - firmy CD Projekt SA zobaczymy, że kurs ten gwałtownie rośnie. Choć - zdaniem analityków, z którymi rozmawiałem, ani kondycja spółki, ani publikowane raporty w żaden sposób, nie uzasadniają takiej zwyżki ceny. 11 maja, krótko po tym, gdy CD Projekt ogłosił ilość sprzedanych egzemplarzy, kurs urósł o lekko ponad 6%, a 12 maja o kolejne 5,59%. Biorąc pod uwagę, że gra kosztuje ok. 130 zł w wersji na PC wystarczyło kupić akcji za 2700 zł i sprzedać je następnego dnia, aby zysku wystarczyło na najnowszą część przygód Geralta z Rivii.

Oczywiście łatwo mówić, że należało kupić akcje 2 dni temu. Jednak patrząc na bardzo przychylny ton recenzji w polskiej i zagranicznej prasie można spodziewać się, że sprzedaż gry, a za tym i kurs akcji nie zatrzyma się na obecnym poziomie i jeszcze przez kilka najbliższych dni będzie rósł dając szanse kolejnym graczom na zarobienie na swój egzemplarz Wiedźmina 3. Da szansę uzyskujania za darmo dobrej gry komputerowej, tylko dlatego że jest taka dobra. Do premiery zostało 8 dni.

Ostrzeżenie: Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że inwestycja w akcje wiąże się z ryzykiem i kurs kiedyś przestanie rosnąć, więc jeśli czytasz ten artykuł na przykład po 6 miesiącach od jego publikacji to pomysł ten może nie być już aktualny. Choć jak pokazuje kurs akcji Apple nie wszystko co piękne kończy się szybko...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...